Mamy z dziećmi mogą rozstrzelać za nagość. Dziś porozmawiamy sobie tak trochę, ogólnie o czymś takim jak kultura organizacyjna firmy. Czym jest ta kultura … ?  Jedna z definicji tak to określa : zwyczajowy sposób myślenia, odczuwania i działania, który muszą poznać nowi członkowie, przynajmniej częściowo go zaakceptować, jeśli sami chcą być zaakceptowani jako pracownicy.

 Kobieta może być luźno ubrana, byle był widoczny głęboki dekolt.
“Są firmy, w których chodzi się w luźnym, sportowym stroju i trudno jest rozpoznać, kto właściwie jest szefem. Są też takie, w których wymagany jest ściśle określony strój i sposób zachowania, a szefowi wszyscy kłaniają się w pas.”

A kiedy może być zdefiniowana naga kultura organizacyjna w firmie ?
Kiedy pracownicy lubią pracować nago, jak to jest w pewnym biurze w Wielkiej Brytanii. W każdy piątek 8 czy 9 osób przebywa nago pracując, to dziwne zjawisko znane jest na całym świecie, jako “nagi piątek”.

Albo, gdy pracownicy udają się  zgraną paczką do sauny, aby tam całkiem nago miło się relaksować. → idziemy do sauny.

Za duży nos, za duży biust, krzywe nogi, znamię – lista naszych kompleksów jest naprawdę długa. Mimo to każdego dnia kobiety (i nie tylko) na całym świecie znajdują kolejne powody, by nie być w pełni zadowolonymi ze swojego ciała. Do tej listy dołącza właśnie pacha.

To wszystko przeszkadza, aby tak swobodnie rozebrać się przed pierwszym pobytem całkiem nago w saunie.

Od wieków piękno kobiet to kwestia dyskusyjna. Debatuje się o nim w mediach czy podczas spotkań towarzyskich. Społeczna presja bycia piękną sprawiła, że niektóre kobiety straciły pewność siebie, a nawet nie chcą patrzeć w lustro. Stąd chęć do dopasowania się do społecznych wymagań.

Jak zaakceptować siebie? To ważne pytania, na które kobietom odpowiadają trenerzy …  Program „#Supermodelka Plus Size”  “Wszystkie dotychczasowe zadania, z którymi mierzyły się uczestniczki, nie były takie trudne. Prawdziwy problem pojawi się teraz, kiedy dziewczyny będą miały stanąć przed obiektywem aparatu bez makijażu i pełnej stylizacji, a nawet… całkiem nago. Najpierw jednak przygotują się do tego wyzwania pod okiem trenerów.”

Zagraj z ukochanym

Ja tu można wybrać się nago pod prysznic :
“Moje pytanie jest czy wy tez w takim czysto damskim towarzystwie płoniecie ze wstydu na widok kawałka uda czy obnażonego stanika? Czy np przebieracie się przy swojej przyjaciółce? Przeszkadza wam ze ona się przy was przebiera? Czy nagość zawsze równa się wstyd?

“Temat a propos mojej wczorajszej wizyty pod prysznicem na basenie w Słowacji. Wszystkie kobitki jak je pan bóg stworzył namydlają się i szorują. I wpadają dwie Polki w kostiumach jednoczęściowych. Omiotły w popłochu nagie piersi i pośladki wzrokiem, przemyły co im tam kostium odsłaniał i uciekły. Kąpię się, przebieram w towarzystwie nie tylko przyjaciółek ale i nieznanych mi kobiet. Nie gapię się i nie chowam. U mnie sauna jest koedukacyjna więc też owijam się w ręcznik ale chętnie bym go zdjęła. No ale mamy z dziećmi mogłyby mnie rozstrzelać:)”

Zobacz podobny wpis → o Terrorystach ….

“Mnie nagość bardzo krępuje, ale dla odmiany od poprzedniczki – tylko przy kobietach  Moja granica to majtki i stanik – bez tego czuję się źle.  Ja właśnie należę do tych, które pod prysznic na basenie włażą w strojach kąpielowych.  Nie przeszkadza mi to, że inne latają nago, ale to, że ja mam latać mi przeszkadza.

Natomiast kiedy wyobrażę sobie, że miałabym się przebrać w męskiej szatni – podejrzewam, że nie miałabym z tym problemu. Pewnie dlatego, że z moich doświadczeń wynika, że mężczyźni wyłapują wzrokiem to co mam udanego, natomiast kobiety z dokładnością mikroskopu elektronowego prześwietlają mój cellulit…”